Hip hop, street, twerk egner sig rigtig godt til en polterabend eller et firma arrangement.
Instruktør går igennem de basale elementer og lærer grundteknikkerne i den valgte dans – hvilket kan overføres til ethvert dansegulv ????
I skal arbejde med forskellige øvelser på gulvet og overfor hinanden og i slutningen af timen lærer I en lille koreografi som I fyrer af til sidst.
Timen er en begynder time, så om du kan lidt i forvejen eller aldrig har danset før, er mand eller kvinde, så kan alle være med.
Dans henvender sig til alle aldre. Men kan dog kun bookes hvis I vælger mindst 1 aktivitet mere hos os.
Klik for priser for dansetimer
150,-/prs. og I skal mindst være 12 personer eller betale for 12 personer
Klik for praktisk info for at dans
Dansetid ca. 60 min.
Mininum 10 prs. I skal gerne have sko med til at danse I.
Minimum alder 12 år
Vi tilbyder
Mad & drikke under dit event
Vi har en bred vifte af drikkevarer, øl, sodavand, drinks og cocktails og vi er også leveringsdygtige af en lækker menu til dit arrangement. Du kan kigge lidt på eventcenterets menu her »
Din næste event, polterabend, personaletur, teambuilding, herre/dametur skræddersyer vi gerne til dig?
Ovenstående kan stykkes sammen som du ønsker det, så ring og hør nærmere hvis du ikke har fundet hvad du søger her på siden. Tlf.: 31 41 20 60.